петок, 20. мај 2022. Вести денес: 49
home Познати

Скоро никој не знаеше- оваа славна пејачка му е роднина на Бора Чорба

Скоро никој не знаеше- оваа славна пејачка му е роднина на Бора Чорба

Толку многу работи ѝ се познати на јавноста за кариерата на Боре Ѓорѓевиќ, но неговиот живот е толку интересен што секогаш има нешто ново што фановите на легендарниот Чорба не го знаат.

Бора е во роднинска врска позната личност од светот на музиката со која успешно соработуваше на неколку песни. Станува збор за неговата колешка Билја Крстиќ.

-Да ви откријам една тајна, можеби и не ја знаете. Бора и јас сме роднини. Ние сме братучеди. Поради тоа и по таа линија се дружиме, освен што сме пријатели – рекла Билја, потсетувајќи на нивното пријателство кое датира уште од мали нозе.. Тие и двајцата биле дел од легендарната акустична група „Сончоглед“.

Најнови вести

Коронавирус