среда, 18. мај 2022. Вести денес: 192
home Познати

СКАНДАЛОЗНО: Фолкерот Дарко Лазиќ фатен како шмрка кокаин? (ФОТО)

СКАНДАЛОЗНО: Фолкерот Дарко Лазиќ фатен како шмрка кокаин? (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ (26) бил „фатен“, наводно, како шмрка бел прав, пишува српски Курир, кој објави видео. Овие наводи биле документирани со фотографии, извадени од снимка од камера.

Победникот во „Ѕвездите на Гранд“ досега беше во центарот на скандалите, за неговиот брак, алкохолот и така натаму, но никој не претпоставуваше дека неговото „чудно“ однесување има поинаква позадина.

Како татко на малолетно дете кое го има со пејачката Ана Севиќ, Дарко секогаш го сметаа за семеен човек.

За жал, според српски „Курир“, јасно е дека пејачот повлекува линија кокаин. Во тој момент, Лазиќ бил во друштво на пријател, обидувајќи се да се скрие од другите луѓе.

Најнови вести

Коронавирус