вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 72
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Скандал во кралското семејство: Војвотката ја нападнала кралицата Елизабета и ја давела за врат

Скандал во кралското семејство: Војвотката ја нападнала кралицата Елизабета и ја давела за врат

Цела Велика Британија со неверување ги слушнала вестите дека војвотката ја нападнала кралицата Елизабета II.

Војвотката од Корнвол – Камила, неодамна се напила малку повеќе отколку што треба, па решила конечно да се пресмета со кралицата Елизабета.

Како што навел изворот за магазинот „Globe“, Камила прво ја полила кралицата со чаша вино, а потоа физички ја нападнала и ја стегнала за вратот.

Во моментот на физичката пресметка ѝ го скинала бисерниот ѓердан на кралицата.

По овој скандал кралицата Елизабета, јасно му дала до знаење на својот син дека Камила повеќе не е добредојдена во палатата.

Поводот за пресметката наводно била неверојатната желба на војвотката да се најде на тронот.

Иако веќе подолго време се шпекулира за повлекувањето на кралицата од престолот, таа сепак не ја потврдила официјално таа информација, меѓутоа, Камила веќе подолго време се подготвува за таа титула, па очигледно дека одолговлекувањето на Елизабета не го поднесува добро.

Иако странските медиуми го пренесоа овој скандал, сепак кралското семејство сè уште не се огласило.