сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 56
home Познати

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА: Aца Лукас осомничен за убиството на Лука Радуловиќ?

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА: Aца Лукас осомничен за убиството на Лука Радуловиќ?

Полицијата во мобилниот телефон на Радуловиќ пронашла броеви за кои се претпоставува дека припаѓаат на пејачи, политичари и бизнисмени.

-Полицијата во истрагата за убиството на нарко дилерот Лука Радуловиќ во неговиот телефон пронашла именик и шифрирани пораки, пренесува српски Курир.

Во телефонот имало броеви за кои се претпоставува дека припаѓале на пејачи, спортисти, но и бизнисмени и политичари, а полицијата ќе истражи во каква врска биле тие со Лука и дали имаат некои информации кои би помогнале во расветлување на истрагата.

Според некои српски медиуми, еден од броевите во именикот на нарко дилерот бил бројот на пејачот Аца Лукас.

Коронавирус