сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Познати

Сите знаеме како Драгана Мирковиќ пее турбо-фолк, но погледнете како се снајде со рокенрол (ВИДЕО)

Сите знаеме како Драгана Мирковиќ пее турбо-фолк, но погледнете како се снајде со рокенрол (ВИДЕО)

За српската фолк дива Драгана Мирковиќ, ретко кој нема слушнато.

Таа е една од најпознатите турбо-фолк ѕвезди на Балканот. Додека ужива во луксузот на одмор, беше принудена и да се докаже во други води.

Современите „рокенрол маријачи“ дојдоа и до масата на Драгана, мислејќи дека ќе ја фатат неспремна,ама…

Очигледно не знаеле на кого налетале!

 

View this post on Instagram

 

Kako su me nasli !!! ??? #thebeatlesforever

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic) on

Коронавирус