сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 64
home Познати

Сите знаат колку Сека Алексиќ верува во Бога, но ова никој не го очекуваше- дали е реално на ова место пејачката да има крст? (ФОТО)

Сите знаат колку Сека Алексиќ верува во Бога, но ова никој не го очекуваше- дали е реално на ова место пејачката да има крст? (ФОТО)

Српската пејачка Сека Алексиќ може да ја понесе титулата за најактуелна пејачка на социјалните мрежи, особено на Инстаграм.

Имено таа споделува со фановите дури и по неколку десетина фотографии секојдневно заедно со членовите од своето семејство, особено синовите и сопругот.

Сите кои ја следат пејачката со години знаат дека таа е голем верник во Бога и дека таа верба ја носи во своето срце и во домот во кој има многу икони.

 

View this post on Instagram

 

??? #homesweethome

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Но никој досега не знаеше дека пејачката својата верба ја носи и на друго место.

 

View this post on Instagram

 

#relax #homesweethome ?

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Сека објави фотографија од својот син Јаков додека игра игри на телефонот, а фановите веднаш го забележаа нејзиниот мобилен телефон и златниот крст на него, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

???❤️#home

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Коронавирус