вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 166
home Познати

Сите зборуваат за овој предмет оставен на гробот на пејачката токму на овој ден- има силна скриена порака, ја оставил непознато момче!

Сите зборуваат за овој предмет оставен на гробот на пејачката токму на овој ден- има силна скриена порака, ја оставил непознато момче!

Денеска е одржан помен во чест на прерано починатата пејачка Ксенија Пајчин која беше убиена од своето момче кое потоа само си пресуди на 16 март 2010 година.

Морничавиот настан се случи во станот на пејачката кога по вербалната караница со тогашното момче кое беше познат манекен, Филип Капизода, двајцата заминаа во смрт.

По тој повод денеска се одржа помен, а на нејзиниот гроб како што тврди српскиот магазин „Ало“ се нашол мистериозен подарок.

Станува збор за црно – бела ружа, а до неа имало и оставено срце, сето тоа го оставил непознато момче кое било блиско со пејачката.

Инаку црната ружа означува посебна врста на тага за сакана личност која повеќе не е жива. Исто така симболизира и спокој, мир и елеганција.

На гробот денеска на нејзиниот помен инаку беа нејзина мајка која веднаш започнала да ја бакнува нејзина слика, како и нејзиниот другар- познатиот водител Карамела.

Коронавирус