вторник, 4. август 2020. Вести денес: 130
home Познати

Сите зборуваа за венчаницата на Богдана, но никој не ги забележа нејзините обувки: Избраничката на Вељко направи ваков избор! (ФОТО)

Сите зборуваа за венчаницата на Богдана, но никој не ги забележа нејзините обувки: Избраничката на Вељко направи ваков избор! (ФОТО)

Јавноста беше сведок на свадбата на векот која што овој викенд се одржа во Белград помеѓу Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ.

Како што веќе сите знаеме младата невеста прво се појави во невестинскиот фустан на својата свекрва која го носела на нејзиното венчање со Жељко Ражнатовиќ- Аркан пред точно 24 години.

По црковното венчавање во овој фустан Богдана блесна во нејзиниот фустан во кој изгледаше како од бајките.

Но, она што речиси никој не го забележа се обувките на Богдана кој ги носеше во текот на денот.

Имено младата не сакала да облече високи потпетици па се одлучила за балетанки со оглед на тоа дека е бремена.

FOTO: FILIP PLAVČIĆ/DAMIR DERVIŠAGIĆ

Коронавирус