понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 11
home Познати

Сите се прашуваат каде е Меланија Трамп во новата година- првата дама преку фотографија ги стопли срцата на сите Американци (ФОТО)

Сите се прашуваат каде е Меланија Трамп во новата година- првата дама преку фотографија ги стопли срцата на сите Американци (ФОТО)

Првата дама на Америка Меланија Трамп последен пат во јавноста се огласи на 13 јануари месецов, по што јавноста веднаш започна лавина шпекулации каде ли може да биде првата дама на САД и зошто не се појавува во јавноста во новата година.

Имено таа последен пат беше видена на 30 јануари минатата година, а во Новата година ниту еднаш, по што таа беше бомбардирана со прашања каде ли се наоѓа.

Меланија на 13 јануари објави фотографија на својот Твитер профил од прозорец во Белата куќа и снежниот двор.

По, ова нејзините следбеници на социјалните мрежи воздивнаа, па за возврат таа вчера почести со интересна фотографија и сеќавања од пред две години.

-Тоа се две незаборавни години во Белата куќа. Чест ми е да му служам на овој голем народ, напиша Меланија под фотографијата на која танцува со претседателот на САД Доналд Трамп.

Коронавирус