петок, 30. септември 2022. Вести денес: 167
home Познати

Сите пораснавме со него: Кевин од „Сам дом“ стана татко – бебето доби необично име со СИЛНО значење

Сите пораснавме со него: Кевин од „Сам дом“ стана татко – бебето доби необично име со СИЛНО значење

Актерот Меколи Калкин кој се стекна со слава по неговата улога во „Сам дома“ глумејќи го момчето Кевин.

Светските медиуми објавија дека неговата партнерка Бренда Сонг на 5 април на свет донела машко дете кое добило необично име.

Имено, како што пренесуваат светските медиуми, Кевин своето дете го крстил по неговата почината сестра Дакота.

Актерот се огласил по радосните вести и исткнал кратко и јасно: „Пресреќни сме“.

Најнови вести

Коронавирус