среда, 18. септември 2019. Вести денес: 100
home Познати

Сите погледи вперени кон убавата Ана Марија: Девојката го засени славниот кошаркар (ФОТО)

Сите погледи вперени кон убавата Ана Марија: Девојката го засени славниот кошаркар (ФОТО)

Ана Марија Голтс, девојката на Лука Дончиќ, беше заедно со словенечкиот кошаркар на една хуманитарна манифестација, која ја организираше Далас маверикс и ги собра погледите на присутните.

Ана Марија на манифестацијата се појави во елегантно издание, па Дончиќ можеше да биде горд на својата поубава половина.

„Многу сум горда на Лука. Тој не е само најдобар кошаркар во светот, туку и личност со големо срце. Лука е најдобрата личност која ја познавам“, порача неговата девојка.