петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Познати

„Сите не изненади“: Сопругата на Харис Џиновиќ проговори за врската на 17 годишната ќерка со фудбалерот на Црвена ѕвезда (фото)

„Сите не изненади“: Сопругата на Харис Џиновиќ проговори за врската на 17 годишната ќерка со фудбалерот на Црвена ѕвезда (фото)

Сопругата на пејачот Харис Џиновиќ долго беше противник за тоа да нејзините деца имаат профили на социјалните мрежи. Но, јавноста имаше прилика да ја запознае ќерката Џина која е активна на Инстаграм.

– Јас бев против децата да имаат социјални мрежи кога за нив беше навистина рано. Сепак, Џина наполни 17 години, Кан 16 години. Сега мислам дека ги воспитавме и едуциравме доволно долго во кој правец треба да одат. Сега е во ред да имате профили. Добро го поднесов, затоа што гледам дека Џина беше изненадена кога станува збор за тоа како му приоѓа на тој свет. Особено на ТикТок, каде е весела девојка, без шминка… Таа е на нејзиниот татко, не е срамежлива и не се плаши од камери или луѓе. На пример, тоа е проблем што јас го имав цел живот.

Харис ја поддржуваше врската помеѓу Џина и Андреј.

Со влегувањето на Џина во јавниот живот, српските медиуми пишуваат и дека има момче кое успешно гради кариера во фудбалските води.

– Харис и јас ја поддржавме таа врска без никакви проблеми, бидејќи Андреја Ѓуриќ е фантастично момче. Го сакаме многу во семејството, а работата е во тоа што Харис беше тој што ја дозволи таа љубовна приказна, и за мене беше малку шокантно, вели познатата модна дизајнерка Мелина Џиновиќ.

Коронавирус