вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 46
home Познати

Сите мислат дека Џејсон Статам е опасен и ладен маж, но ова ќе го демантира секој коментар (ФОТО)

Сите мислат дека Џејсон Статам е опасен и ладен маж, но ова ќе го демантира секој коментар (ФОТО)

Истрениран ладен поглед на вистински маж, остри црти на лицето е секогаш идеален избор за актерска улога на опасен, борбен и жесток маж.

Поради овие навидум опасни улоги кои Џејсон Статам ги одглуми во својата кариера, публиката има впечаток дека тој и во приватниот живот е ладен човек. Во многу ретки ситуации Статам е поинаку, кога покажува емоции и гласно се смее.

Будниот објектив на папараците го заловија во поинаква атмосфера. Во друштво на сопругата Рози Хантигтон Витли и нивниот двегодишен син Џек Оскар.

Светски познатата манекенка и модел Рози и славниот „покер-фејс“ Џејсон беа фотографирани на јахта во Капри, каде што се забавуваа со нивниот син и пријателите.

Коронавирус