петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 67
home Познати

Сите ја паметат како мало слатко девојче- во меѓувреме се омажи, а сега победи на музичко шоу со изведба која вреди да се слушне (ВИДЕО)

Сите ја паметат како мало слатко девојче- во меѓувреме се омажи, а сега победи на музичко шоу со изведба која вреди да се слушне (ВИДЕО)

Илма Карахмет е победничката на хрватското музичко шоу „Ѕвезди“, а во финалето ги импресионираше сите со својот глас.

Имено малото девојче кое имаше само 13 години кога на сите им стана познато по учеството во Х-Фактор, прерасна во 19 годишна девојка која со изведба на песната „Молитва“ од Марија Шерифовиќ победи и освои 13 илјади евра.

Таа беше пофалена и од самата Марија Шерифовиќ која на својот Инстаграм профил го објави видеото од нејзиниот настап.

Инаку Илма во меѓувреме се омажи, а кум на прославата и беше познатиот пејач исто така од Х- Фактор Алекса Перовиќ.

 

View this post on Instagram

 

Dragi moji nakon 4 godine ponovo zajedno ? Najbolji prijatelji uvijek ostaju prijatelji❤️#aleksaperovic #bestfriends #xfactor @aleksaperovic

A post shared by ILMA KARAHMET® (@ilmakarahmet_official) on

Најнови вести