вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 39
home Познати

СИТЕ ЈА ПАМЕТАТ КАКО ЈАГОДИНКА СИМОНОВИЌ – еве како изгледа актерката по која цел Балкан воздивнуваше (ФОТО)

СИТЕ ЈА ПАМЕТАТ КАКО ЈАГОДИНКА СИМОНОВИЌ – еве како изгледа актерката по која цел Балкан воздивнуваше (ФОТО)

Култен филм „Варљиво лето 68“. се снимаше во 1984 година и брзо се здоби со голема популарност, а некои сцени сè уште се прераскажуваат.

Една од тие сцени е онаа во која се појавува актерката Драгана Варагиќ, позната по улогата на заводливата пекарка Јагодинка Симоновиќ.

Сцената во која таа и Славко Штимац разменуваат еротски допири привлекоа големо внимание од сите гледачи.

По повеќе од две децении, публиката имаше можност повторно да ја види актерката во јавноста. Таа зборуваше за случајот со Мирослав Алексиќ, кој не ја остави ниту рамнодушна:

– Веќе 20 години не сум тука, и некако се шокирав кога слушнав за тоа. Мојата реакција беше дозволете ми да пораснам, дозволете ми да станам професор. Повремено работам во Канада. Враќањето е секогаш полесно отколку кога одите во непознатото, рекла актерката во „Утринската програма“ на Првата телевизија

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија