недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 40
home Познати

Сите гости од „Ами-Џи“ шоу на тестирање за коронавирус – се огласи и водителот Огњен

Сите гости од „Ами-Џи“ шоу на тестирање за коронавирус – се огласи и водителот Огњен

Одбојкарот Александар Атанасијевиќ, по враќањето од Италија, каде го помина најтешкиот период за време на пандемијата на коронавирус, беше тестиран петпати и имаше негативни тестови, но сега е позитивен на коронавирус.

Во вторникот вечерта, Александар беше гостин во емисијата „Амиџи шоу“, а актерите на хит серијата „Црвена месечина“ на Пинк, беа со него во студиото.

Многумина се загрижени дека може да бидат заразени, а Ивана Дудиќ, Михајло Јовановиќ и Нина Граховац беа тестирани и имаат негативни резултати.

Водителот на шоуто Огњен Амиџиќ ги извести медиумите дека ќе биде тестиран во понеделник.

Најнови вести

Коронавирус