сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Сите го знаете како Зумбул-ага од „Величенствениот“: Кога ќе ги видите неговите најнови објави нема да верувате дека е тој (ФОТО)

Сите го знаете како Зумбул-ага од „Величенствениот“: Кога ќе ги видите неговите најнови објави нема да верувате дека е тој (ФОТО)

Улогата на Зумбул- ага во турската хит серија „Величенствениот“ е како лична карта за Селим Бајрактар.

Сепак, засенет од нејзината сенка, која го следи од завршетокот на серјата, турскиот актер едвај чека да нова улога која ќе ја помине онаа на „Зумбул-ага“.

Ако сте ја гледале серијата, тогаш тешко ќе го препознаете во реален живот.

Надвор од сериите и улогите, тој е вистински заводник.

 

View this post on Instagram

 

#ağlamaanne #ufaktefekcinayetler #sevgilikomşum #ottomanrising #candostlar #alos #aliosman #birceakalay #selimbayraktar @selimbyraktar

A post shared by Selim Bayraktar (@selimbayraktarfann) on

Коронавирус