вторник, 4. август 2020. Вести денес: 125
home Познати

Сите гледаа во комбинацијата на Цеца, но кога се појави во овој фустан мајката на Богдана ги прекрши правилата (ФОТО)

Сите гледаа во комбинацијата на Цеца, но кога се појави во овој фустан мајката на Богдана ги прекрши правилата (ФОТО)

Откако сите погледи денеска беа свртени кон пејачката Цеца Ражнатовиќ која буквално блеска на свадбата на својот син Вељко Ражнатовиќ, српските медиуми веднаш ја пофалија и мајката на Богдана Родиќ која исто така изгледа модерно за нејзините години.

Имено таа за преку ден за венчавката на својата ќерка се одлучила за краток фустан во зелена боја украсен со многу монистри на себе.

Фустанот таа го искомбинирала со високи потпетици во крем боја.

Според многумина оваа комбинација и прилега на идната баба која денеска ја мажи својата ќерка за Вељко Ражнатовиќ.

Инаку на поканите за во ресторан на гостите им е наложено да носат долги фустани и одела, но дали мајката на Богдана ќе го прекрши ова правило со овој фустан останува да видиме во текот на ноќта.

ФОТО: Марко Јовановиќ/ Телеграф.рс

Коронавирус