сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 58
home Познати

Сите ги потсетува на Цеца, па лесно донеле одлука: Оваа Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ ќе пее на свадбата на Вељко и Богдана (ФОТО)

Сите ги потсетува на Цеца, па лесно донеле одлука: Оваа Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ ќе пее на свадбата на Вељко и Богдана (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ ќе се венчаат на 24 ноември идниот месец во еден од најпознатите хотели во Белград.

Додека на големо се шпекулира кој ќе ги забавува младоженците една од познатите пејачки во Србија веќе го потврди настапот на венчавката на векот.

Станува збор за пејачката на „Ѕвездите на Гранд“ Александра Младеновиќ.

 

View this post on Instagram

 

Sledeća mlada JA! ? Čestitam @ljubaperucica & @katarina_kolozeus ♥️ Želim vam svu sreću ♥️

A post shared by Aleksandra Mladenovic (@aleksandra_mladenovic_) on

-Точно е ќе пеам на свадбата на Вељко и Богдана и повеќе ништо не смее да откријам, вели Младеновиќ за српски Телеграф.

Инаку парот до година треба да станат родители со оглед дека идната снаа на Цеца е бремена.

 

View this post on Instagram

 

Going to Podgorica ❤ ✈

A post shared by Aleksandra Mladenovic (@aleksandra_mladenovic_) on

Коронавирус