среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Сите ги фасцинира со својата појава: Кралицата Летиција се заканува да и ја земе титулата модна икона на Меланија Трамп (ФОТО)

Сите ги фасцинира со својата појава: Кралицата Летиција се заканува да и ја земе титулата модна икона на Меланија Трамп (ФОТО)

Нејзиното величество кралицата Летиција беше во посета на градот Ковадонга во Шпанија, со своето семејство, кралот Фелипе и нивните ќерки, но фоторепортерите сепак целото внимание го посветија кон неа.

Таа секогаш ги воодушевува сите со гламурозниот изглед, па често се наоѓа рамо до рамо со првата дама на САД, Меланија Трамп, чии модни комбинации се споредуваат.

Кралицата Летиција често се одлучува за фустан и топ, па така и сега се појави во совршена нијанса на црвена боја. На нозете имаше шилести штикли, што дополнително визуелно ги издолжија нејзините нозе, додека како аксесоар имаше чанта во иста боја со комплетот.

Шминката и косата пак како и секогаш беа беспрекорни. Косата виткана, додека со шминката ги истакна своите очи, а усните ги остави во боја на кожата.