вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 82
home Познати

Сите детали за свадбата на синот на Цеца: По невестата со „Ролс -Ројс“, но пред тоа Вељко за Богдана ќе мора да… (ФОТО)

Сите детали за свадбата на синот на Цеца: По невестата со „Ролс -Ројс“, но пред тоа Вељко за Богдана ќе мора да… (ФОТО)

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ е закажана за 24 ноември, а младоженецот ќе ја донесе невестата од Тител во луксузен „Ролс – Ројс“, директно во Храмот Свети Сава, каде што ќе ги венча владиката Стефан Шариќ.
Прославата ќе се одржи во хотелот Хајат, со 500 гости. Богдана се очекува да ја носи венчаницата на Цеца, која пејачката ја носеше во 1995 година, за време на нејзината венчавка со Жељко Ражнатовиќ – Аркан.

„Цеца дава се’ од себе за  Богдана и Вељко да имаат венчавка од соништата. Пејачката сфати дека нејзиниот наследник не може да оди во какво било возило по невестата, па решила тој тоа да го направи со Ролс-Ројс“ – открива изворот.
Сите традиционални свадбени ритуали ќе се одржат во Титл. Вељко таму ќе ја „купи“ невестата. Пукањето на младоженецот со пушка во јаболкото исто така ќе биде неизбежно, и нема сомнение дека Вељко ќе „солено“ ќе плати за невестата, како и неговиот покоен татко Жељко. По пристигнувањето од Тител, во храмот Свети Сава ќе се одржи црковна венчавка.
„Цеца сакаше Стефан Шариќ да ја спроведе церемонијата за брак и тој веднаш се согласи“ – вели изворот.

После тоа, тие ќе слават во хотелот Хајат, каде ќе има свадбена веселба за 500 гости.

“Родителите на Богдана долго време преговарале со Цеца за сите детали во врска со свадбата. Богдана е бремена, па како што се очекуваше нејзиното тело претрпе измени, така што доколку се одлучи да ја носи венчаницата на Цеца, таа ќе мора да се прилагоди и да претрпи корекции, според идната невеста“ – додава изворот близок до семејството.

Старосфатица на Богдана ќе и биде нејзината најдобра пријателка и кошаркарка на ЖКК Партизан, Тамара Репац, а моминската вечер ќе чини неверојатни 5.000 евра. На моминската вечер сепак нема да присуствува Анастасија Ражнатовиќ, сестрата на Вељко, заради наводни обврски, но затоа девојките ќе уживаат во изнајмената вила на Звездара.

Фото: Драгана Удовичиќ/ Профимедиа/Инстаграм принтскрин

 

Коронавирус