недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Сите денес знаеме која е оваа жена, но погледнете како изгледала таа пред 70 години (ФОТО)

Сите денес знаеме која е оваа жена, но погледнете како изгледала таа пред 70 години (ФОТО)

За роденденот на кралицата Елизабета беше одржана парада пред Бакингамската палата на која присуствуваа сите членови на кралското семејство.

По повод роденденот, на официјалниот Инстаграм-профил на кралското семејство објавена е фотографија од кралицата Елизабета стара 70 години.

Јавноста немала прилика да ја види кралицата во вакво издание.

Коронавирус