сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Сите чекаа да го покаже вистинското лице: Карлеуша не се воздржа удри по Евровизија, а особено по оваа претставничка (ФОТО)

Сите чекаа да го покаже вистинското лице: Карлеуша не се воздржа удри по Евровизија, а особено по оваа претставничка (ФОТО)

Еден од најголемите „експерти“ кој фановите со душа чекаат да даде свое мислење и став во врска со актуелната Евровизија е токму пејачката која во минатото повикуваше политичари да преземат нешто во врска со нејзиниот линч во медиумите, но и плукаше во српската репрезентација на СП минатото лето во Русија.

Карлеуша на својот Инстаграм профил сподели објава во која жестоко удри по нивната овогодинешна претставничка.

-Се додека Србија на Евровизија праќа песни без смисла и порака, луѓе кои и во својата земја не успеале да ја допре публиката, настап без никаква идеја- секоја година ќе се случува исто. Нека победата на Марија Шерифовиќ биде шаблон по кој мора да се создаваат храбри песни кои ќе испраќаат силни пораки низ интелигентен настап. Евровизија е натпревар во идеите, пораките, храбростите и оргиналностите на ЛГБТ ставовите. Кога ЛГБТ популацијата не препознава и не го „осети“ тој на Евровизија, ништо нема да направи. Србија е земја која е навикната на победа, пишува Карлеуша.

Коронавирус