понеделник, 18. февруари 2019. Вести денес: 42
home Познати

Сите би гласале за нив: Ова се најсексапилните политичарки во светот (ВИДЕО)

Сите би гласале за нив: Ова се најсексапилните политичарки во светот (ВИДЕО)

На еден Јутјуб канал објавен е список на 10 најсексапилни политичарки на светот.

На оваа листа се најдоа Вања Хаџовиќ од Србија, Никол Минети од Италија, Алина Кабајева од Русија, Марија Росарија Карфањо од Италија, Сетрид Геахе од Либан, Орли Леви од Израел, Тоиреас Ферис од Ирска, Руби Дале од Канада, Јури Фуџикава од Јапонија и Ева Каили од Грција.

Многумина ми гласале за нив, нели?

Најнови вести