вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 8
home Познати

Синот на Туцаковиќ се огласи повторно на Твитер – од овие зборови на многумина ќе им надојдат солзи и ќе се запрашаат што е важно во животот

Синот на Туцаковиќ се огласи повторно на Твитер – од овие зборови на многумина ќе им надојдат солзи и ќе се запрашаат што е важно во животот

Синот на Марина Туцаковиќ откри дека неговата мајка Марина Туцаковиќ е во многу лоша здравствена состојба и дека ракот метастазирал по целото нејзино тело, згора на тоа таа сега е заразена и со коронавирусот.

Овој пат Милан Лача Радуловиќ сподели на Твитер пост кој многумина ги расплака.

-Колку да не сум конзервативен во овој момент ја сфаќам вистината на клишето дека семејството ти е се, напиша Радуловиќ на Твитер.

Инаку во вторникот Марина имаше напад на гушење, по што реагираше итната медицинска помош. Таа некое време беше приклучена на кислородна поддршка и инфузии, но нејзината состојба и понатаму не е стабилна.

Најнови вести

Локални избори 2021