петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 120
home Познати

Синот на Туцаковиќ никогаш нема да им ја прости оваа вртоглава сума: Овие пејачи чии хитови ги знаат сите со години не платиле за песните

Синот на Туцаковиќ никогаш нема да им ја прости оваа вртоглава сума: Овие пејачи чии хитови ги знаат сите со години не платиле за песните

Иако кога започнала да се бори за сопствениот живот, се откажала од идејата да ги собере сите долгови на музичарите за кои пишувала хитови, нејзиниот син Милан Радуловиќ Лаќа рекол дека нема намера да им прости на должниците ниту пара.

Според српски Блиц, музичарите и должеле на Марина повеќе од 90.000 евра.

„Марина беше многу внимателна на кого му продаваше кој текст, кој и плаќаше и кога пишуваше со години, практично откако започна да пишува песни. За оваа тетратка знаат и нејзиниот сопруг Фута и синот Лаќа, и како што слушам, нејзиниот син не сака никому да му прости ниту динар затоа што знае колку ја болело Марина што не ја почитувале кога и` било најважно, не се ни јавиле да прашаат како е и дали би можеле да го платат долгот на рати, иако знаеле дека и` требаат пари за лекување “, изјавил извор близок до семејството.

„Таа беше многу нервозна за овие долгови и никогаш не разбра како некој без срам може да се преправа дека е глупав, па дури и да не и се јави и да и` се извини. Таа напиша сериозни хитови на кои сите овие пејачи собраа големи пари, а останатите и должеа“, додаде тој.

„Штом се` ќе се смири малку, можеби по 40 дена, Лаќа ќе ја отвори нејзината тетратка и ќе види како да ги бара сите овие долгови. Сигурно е дека сите sвезди кои се должни ќе го тужат. Многу пејачи нема да бидат добро затоа што е подготвен јавно да каже се`. Вкупниот долг на пејачите е над 90.000 евра. Колку што знам, еден популарен фолк пејач останал сериозно задолжен и Марина го бркала долго време, а има една пејачка кој зела дури четири песни од неа, од кои две се сериозни хитови, и таа никогаш не платила“, заклучил изворот.

Најнови вести

Локални избори 2021