петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Синот на Шварценегер е копија на својот татко: Го доби во афера со куќна помошничка, но гените не дозволија да остане тајна (ФОТО)

Синот на Шварценегер е копија на својот татко: Го доби во афера со куќна помошничка, но гените не дозволија да остане тајна (ФОТО)

Џозеф Бин е син на Арнолд Шварценегер кој од ден на ден се’ повеќе личи на својот славен татко и ги покажува гените кои ги наследил од него.

Тој, освен што од неодамна може да се пофали со факултетска диплома, може да се пофали и со вајано тело, но и добри гени кои повеќе од очигледно е дека ги наследил од славниот татко, Арнолд Шварценегер.

 

View this post on Instagram

 

BIG happy birthday to the best training partner in the world! Love you dad ??

A post shared by Joseph Baena (@projoe2) on

21-годишниот Џозеф на социјалните мрежи редовно објавува фотографии од теретана во која напорно вежба, а друштво понекогаш му прави и славниот татко. При тоа своите следбеници ги известува кои вежби му се најдраги и како правилно треба да се изведуваат за да постигнат изглед како неговиот.

Интересно е дека Џозеф почнал да вежба на 20 години, токму кога и неговиот татко, кој титулата на Мистер Универзум ја освоил на негови години.

 

View this post on Instagram

 

Always happy to see the GAINZ!!! What’s your favorite muscle group to train? #chestday #goldsgym #gainz #pumped

A post shared by Joseph Baena (@projoe2) on

Арнолд го добил Џозеф од аферата со куќната помошничка Милдред Наена, со која ја измамувал сопругата Марија Шривер. До пред неколку години Арнолд не го запознал вонбрачниот син, се’ до еден ден кога се за „Hello!Magazine“ раскажала самата Милдред.

-Минатото лето го доведов Џозеф во куќата. До тогаш не доаѓаше често. После тоа луѓето почнаа да шепкаат дека неверојатно наликува на Арнолд. И потоа, еден ден, се излезе на виделина. Марија ме праша дали имам да кажам нешто на што и одговорив дека немам. Но, директно ме праша дали Џозеф е син на Арнолд и тука се скршив. Паднав на колена и се расплакав, признавајќи и ја вистината и кажувајќи и дека ми е жал, изјавила Милдред во интервјуто од 2011. година.

 

View this post on Instagram

 

Some fun in the sun

A post shared by Joseph Baena (@projoe2) on

Коронавирус