вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 122
home Познати

Синот на Шабан Шаулиќ испрати емотивен последен поздрав до Мркоњиќ, еве што му напиша

Синот на Шабан Шаулиќ испрати емотивен последен поздрав до Мркоњиќ, еве што му напиша

Веста за смртта на Милутин Мркоњиќ, кој почина во саботата на 27-ми ноември, ја растажи јавноста. Многу познати личности од јавниот живот на Србија изразија тага и жалење поради заминувањето на Мркоњиќ.

Сега Михајло Шаулиќ, син на покојниот Шабан Шаулиќ,  се прости од него преку дневен печат.

„Со неизмерна тага се збогувам со мојот Мрка. Ти благодарам за седумгодишната соработка, дружење, патување и многу животни лекции. Почивај во мир драг пријателе. Твојот Михајло Шаулиќ“.

Да потсетиме, Михајло некогаш беше “десна рака“ на Мрка и шеф на кабинет додека беше министер.

Најнови вести