вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Синот на Дара Бубамара славеше роденден, а поранешниот сопруг на пејачката ги засени сите со подарокот (ВИДЕО)

Синот на Дара Бубамара славеше роденден, а поранешниот сопруг на пејачката ги засени сите со подарокот (ВИДЕО)

Пред десет години, Дара Бубамара и тогашниот нејзин сопруг Милан Кесиќ го добија најубавиот новогодишен подарок, синот Констатин.

Момчето го нарекуваат Коста, а вчера со неговите другари во игротека го прослави својот 10 роденден.

Гордата мајка не се штедеше, па синот купи две торти, една со спортски декорации, а другата со лековите од неговиот омилен цртан филм.

 

View this post on Instagram

 

❤️🎂

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

„Денес мојот ангел полни 10 години. Неговата мајка го сака најмногу на цел свет. Среќен роденден сине, ти мојата најголема поддршка во животот“  се пофали пејачката на „Инстаграм“.

Родителите воопшто не се штеделе, па така таткото на синот на пејачката му подари електричен автомобил.

Парламентарни избори 2020