четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 169
home Познати

Синот на Аркан се врати да живее во Србија – кога ќе дознаете што наследил од неговата баба се ќе ви стане јасно, ова го немаат Анастасија и Вељко

Синот на Аркан се врати да живее во Србија – кога ќе дознаете што наследил од неговата баба се ќе ви стане јасно, ова го немаат Анастасија и Вељко

Синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Никола Ражнатовиќ како и неговиот брат близнак се вратија од Америка во Србија.

Имено тој е женет со ќерката на бизнисменот Обрад Сикимиќ (63) кој е некогашен бизнисмен кој е уапсен во 2018 година поради сомневање дека ја оштетил фирмата во Загреб за 20 милиони евра.

Никола со години живееше во Лос Анџелес со мајката Наталија, првата сопруга на Аркан како и со братот близнак Војин и сестрите Маша и Милена.

Во меѓувреме Никола започнал да се забавува со десетина години помладата од него Кача Сикимиќ, а во април 2019 година парот доби и ќерка.

-Никола сега живее со сопругата и ќерката во нивниот стан во Белград, а недалеку од таму има и стан во наследство од својата баба, мајката на Аркан. Тој работи за една американска компанија и добро заработува. Меѓутоа тој не сака да се знае дека е во Србија, па максимално ги избегнува медиумите, раскажува извор близок до него.

Најнови вести

Коронавирус