петок, 29. јули 2022. Вести денес: 8
home Познати

Симон Трпчески го прослави 40. роденден со блуза дизајнирана од ќерката (ФОТО)

Симон Трпчески го прослави 40. роденден со блуза дизајнирана од ќерката (ФОТО)

Симон Трпчески, еден од најдобрите пијанисти во светот, го прослави јубилејниот 40. роденден. Трпчески на Фејсбук сподели фотографии од роденденската забава во неговиот дом.

„Ви благодарам за сите прекрасни пораки и желби за мојот роденден! Фантастични подароци, блуза дизајнирана од мојата ќерка и мојата омилена торта, подготвена од мојата сестра! … плус, Ерменски коњак!“, напиша македонскиот маестро на својот профил на Фејсбук.

Коронавирус