петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 30
home Познати

Симеоне ужива на Ибица со 18 години помладата сопруга- пред неколку месеци се породи, а кога излезе од водата сите гледаа во неа (ФОТО)

Симеоне ужива на Ибица со 18 години помладата сопруга- пред неколку месеци се породи, а кога излезе од водата сите гледаа во неа (ФОТО)

Тренерот на Атлетико Мадрид, 49-годишниот Диего Чоло Симеоне ужива на одмор со својата поубава половина, 31-годишната сопруга Карла Переира со која пред неколку месеци го добија второто заедничко дете, ќерката Валентина.

Од претходно Аргентинецот со Переира ја има ќерката Франческа, додека од првиот брак со Каролина Балдини, Симеоне има три сина.

Стратегот на „јорганџиите“ врската со Переира ја започна во 2014 година, а деновиве папараците ги уловија на плажа на Ибица.

Погледнете како изгледа неговата сопруга која се породи пред само 4 месеци:

 

View this post on Instagram

 

Full of summer colors

A post shared by Carla Pereyra (@carla.pereyra15) on

Најнови вести

Коронавирус