недела, 20. септември 2020. Вести денес: 82
home Познати

Сигурно се сеќавате на Ранду од „Касандра“: Жените ќе се воодушеват кога ќе видат како тој изгледа денес (ФОТО)

Сигурно се сеќавате на Ранду од „Касандра“: Жените ќе се воодушеват кога ќе видат како тој изгледа денес (ФОТО)

Сигурно се сеќавате на Ранду, човекот кој го водеше циркузот и фрлаше ножеви во популарната серија „Касандра“, но како изгледа денес?

Касандра беше неговата ветена невеста.

Неговото име е Хенри Сото, а зад себе има долгогодишна успешна кариера.

Роден е на 29-ти мај 1961-ва година во Каракас во Венецуела. По „Касандра“, снимил уште неколку серии.

 

View this post on Instagram

 

Feliz inicio de semana gente linda!

A post shared by Henry Soto (@henrysotooficial) on

 

View this post on Instagram

 

Feliz domingo

A post shared by Henry Soto (@henrysotooficial) on

Најнови вести

Коронавирус