недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 91
home Познати

Сигурно се сеќавате на Ранду од „Касандра“: Тој денес има 60 години и нема да верувате како изгледа (ФОТО)

Сигурно се сеќавате на Ранду од „Касандра“: Тој денес има 60 години и нема да верувате како изгледа (ФОТО)

„Касандра“ беше една од најгледаните серии во 90-тите години, како во светот, така и во Македонија.

Нема кој не знае за славните Касандра, Игнацио, Луис Давид, Ранду или Доринда.

Во споменатата серија, Ранду е фрлач на нож во циркус чии точки им го одзедоа здивот на гледачите. Тој е запаметен и по тоа што бил многу заљубен во Касандра, која му била ветена невеста.

Актерот кој го играше Ранду се вика Хенри Сото. Денес тој има, верувале или не, 60 години и не личи на славниот Ранду.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HENRY SOTO (@henrysotooficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HENRY SOTO (@henrysotooficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HENRY SOTO (@henrysotooficial)

ЕУРО 2020

Македонија