четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 141
home Познати

Си најде нова љубов: Која е новата русокоса на Спејко? (ФОТО)

Си најде нова љубов: Која е новата русокоса на Спејко? (ФОТО)

Дарко Спејко, победник во „Големиот брат“, медиумска ѕвезда, машки топ-модел и моден блогер … А особено познат стана по својата љубовна врска со инфлуенсерката Љупка Митрова, пишува порталот Убавина и здравје.

Но откако нивната врска „пукна“, Спејко по подолга пауза утеха најде во прегратките на една страствена русокоса и тоа пред фотообјективот на Дарио „Генерал“ Јанковиќ.

Со ова русокоса, освен за фотосесијата, Спејко веќе подолго време и приватно се дружи. А дали нивната врска ќе продолжи откако Спејко ќе влезе во реалното шоу „Задруга“, останува да видиме.

Извор: Убавина и Здравје

Коронавирус