петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 110
home Познати

Шварценегер стана дедо: Неговата ќерка му роди внука

Шварценегер стана дедо: Неговата ќерка му роди внука

На американскиот глумец Крис Прат и писателката Кетрин Шварценегер им се роди ќерка.

Веста ја потврди Патрик Шварценегер, брат на Кетрин и син на славниот Арнолд Шварценегер.

-Тие се чувствуваат одлично. Тукушто ѝ купив мал подарок, изјави Патрик одговарајќи им на репортерите.

Прат има син од бракот со глумицата Ана Фарис. На Шварценегер ова ѝ е прво дете.

Крис и Кетрин се венчаа лани во јуни.

Најнови вести