вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Шварценегер со години ја изневеруваше Марија: Еве како му возвраќаше таа-ретко која жена би го направила истото

Шварценегер со години ја изневеруваше Марија: Еве како му возвраќаше таа-ретко која жена би го направила истото

Тој ја изневеруваше безброј пати, денес се разведени, но…

Марија Шрајвер е жена со широко срце! Таа имаше состанок со поранешниот сопруг Арнолд Шварценегер вчера во Калифорнија.

Беа на ручек со нивната ќерка Кристина.

Марија со популарниот „Терминатор“ има пет деца.

Арнолд и Марија беа во брак од 1986-та до 2011-та година. Тие се разведоа откако се дозна дека тој имал афера со нивната куќна помошничка, со која има и син. Детето премногу личи на славниот актер.

Марија тогаш покажа дека го сака и почитува, па молчеше за проблемите во бракот за да не ја загрози кандидатурата на Шварценегер за гувернер на Калифорнија.

Беше добра сопруга, грижлива и посветена додека го поддржуваше човекот кој го сака, човекот кој ја изневерувал зад грб.

Арнолд не беше добар сопруг, но Марија постојано тврди дека е одличен татко.

Актерот не бил во добри односи со својот родител, па не беше ниту на неговиот погреб.

Најнови вести

Коронавирус