вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 120
home Познати

Швајнштајгер им го честиташе Божиќ на фановите, а кога ќе ја видите неговата „скромна“ елка ќе сфатите зошто цел свет му се смее (ФОТО)

Германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер вчера им го честиташе Божиќ на сите верници од католичка вероисповед.
Швајнштајгер им го честиташе Божиќ на фановите, а кога ќе ја видите неговата „скромна“ елка ќе сфатите зошто цел свет му се смее (ФОТО)

Популарниот фудбалер кој секојдневно е во центарот на вниманието откако на медиумите им откри дека ќе добијат принова заедно со поранешната тенисерка Ана Ивановиќ, овој пат со неговата честитка го насмеа целиот свет.

-Среќен Божиќ, ви посакувам празникот да го поминете во среќа и здравје, напиша тој на својот Инстаграм профил.

Но сепак она што им го одзема вниманието на милиони фанови низ светот е новогодишната елка која фудбалерот сам ја украсил.

Фановите не изоставија да ја критикуваат елката која е многу скромна, а за други сиромашна, погледнете.

Најнови вести