четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Швајнштајгер доби награда, но наместо тој шоуто го украде неговата сопруга без градник- Ана Ивановиќ како никогаш досега (ФОТО)

Швајнштајгер доби награда, но наместо тој шоуто го украде неговата сопруга без градник- Ана Ивановиќ како никогаш досега (ФОТО)

Германскиот репрезентативец Бастијан Швајнштајгер го доби признанието за маж на годината во светот на спортот од страна на магазинот GQ.

По тој повод Швајни се појави на доделувањето на наградата во Берлин, а дојде заедно со сопругата Ана Ивановиќ која привлече далеку поголемо внимание од него.

-Благодарам што ме избравте мене и благодарам на мојата прекрасна жена Ана, Благодарам за неверојатната вечер,  изјави меѓу другото популарниот Швајни.

Сепак најголемото внимание го привлече Ана Ивановиќ која меѓу прекрасната комбинација не носеше градник, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Thank you Berlin, we had an amazing time! Congrats @bastianschweinsteiger on the award ??❤?!

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on