вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 14
home Познати

Штотуку се роди, а бебето го покажа на сите: Џамбо Агушев стана татко, ќеркичката доби уникатно име (ФОТО)

Штотуку се роди, а бебето го покажа на сите: Џамбо Агушев стана татко, ќеркичката доби уникатно име (ФОТО)

Македонскиот музичар Џамбо Агушев денеска стана татко.

Тој среќната вест ја сподели со фановите и пријателите на својот Фејсбук профил.

„Фала му на Бога, мојата ќерка Мелинам се роди. Добредојте во нашето семејство, моја убава ќерко!“ – напиша Џамбо на неговиот фејсбук профил.

Allahıma şükürler olsun kızım Melinam dünyaya geldi hoşgeldin aylemize güzel kızım ?❤?????

Posted by Cambo Agusev on Tuesday, September 1, 2020

Коронавирус