среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 96
home Познати

Штом се омажат или родат дете, жените тотално се „запуштаат“: Убавата манекенка дигна прашина со својата изјава – жените бесни!

Штом се омажат или родат дете, жените тотално се „запуштаат“: Убавата манекенка дигна прашина со својата изјава – жените бесни!

Поранешната манекенка Карла Белучи повторно е во центарот на вниманието на јавноста поради контроверзната изјава. Таа нападна жени кои откако станале мајки, не вложуваат премногу напор во нивниот изглед.

– Жените премногу се опуштаат. Не сакам да го кажувам тоа, јас сум жена, но многумина престануваат да се грижат за својот изглед веднаш штом ќе се породат или ќе се венчаат, изјави Белучи за Fabulous, пренесува Индекс.хр.

– Некогаш не беа такви, некогаш беа убави, но штом се венчаат, сè се менува. Ни јас не сум совршена, но се грижам за себе, продолжи таа.

Карла верува дека жените треба да се стремат да изгледаат зачудувачки како некои славни мајки како Бијонсе, Џенифер Лопез и Ким Кардашијан. Затоа ги советува да се потрудат да не изгледаат како „зомби“.

– Доволно е да облечете убави алишта или да потрошите малку повеќе време на себе и на вашиот изглед отколку на домашните обврски, ги советува сите мајки.

Инаку, Карла е мајка на три деца и таа направи бесплатна операција за пластика во носот, што беше предмет на контроверзии во британските таблоиди. Имено, тие ја обвинија за фалсификување на депресија и со тоа го искористиле нејзиното право на таа постапка на штета на здравственото осигурување.

На СамоФанс, страница за возрасни, Карла Белучи има голем број следбеници.

Најнови вести

Коронавирус