среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Познати

Што значи кралски живот: Кралицата Елизабета и на 92 години јава коњ (ФОТО)

Што значи кралски живот: Кралицата Елизабета и на 92 години јава коњ (ФОТО)

Кралицата Елизабета исклучително е активна и покрај тоа што веќе има 92 години.

Британските медиуми објавија фотографија од кралицата на која се гледа како таа јава коњ околу дворецот Виндзор.

Јавањето коњи е едно од омилените хобија на британската кралица.

Најнови вести

Локални избори 2021