вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 129
home Познати

Што се случува со кралицата на модата: Нова модна катастрофа на Викторија Бекам

Што се случува со кралицата на модата: Нова модна катастрофа на Викторија Бекам

Порано ја напаѓаа дека се облекува премногу едноставно, па познатата дизајнерка сега отиде во друга крајност.

Таа претежно се појавуваше во еднобоен аутфит, а најчесто во црно од глава до пети, и токму оваа едноставност повремено и носеше бројни критики.

Се чини дека Викторија конечно решила да стори нешто околу тоа, па затоа почнала да додава бои и дезени на стајлингот. И тоа премногу бои и премногу дезени на едно место!

Откако се појави во тотална модна катастрофа, славната Британка реши да „остави впечаток“, а потоа се појави во беж комплет со големи коцки, со кој носеше црвена свилена блуза.

И, таа ќе успееше во својот план, ако не се реши да облече кратки чизми со леопард шара и жолта чанта!

 

View this post on Instagram

 

Excited to be at @bergdorfs today. Thank u for supporting me since day 1 x Kisses VB

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Кога кралицата на модата прави такви грешки во облекувањето, сите се прашуваат – што се случи со нејзиниот стил и чувството за мода?

Коронавирус