четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Шпанска серија: Милош Биковиќ ќе им биде кум на поранешната девојка и нејзиниот нов избраник

Шпанска серија: Милош Биковиќ ќе им биде кум на поранешната девојка и нејзиниот нов избраник

Актерот Милош Биковиќ ќе биде кум на венчавката на неговата поранешна девојка Ања Алач и архитектот Андреја Јосифовски. Ова трио, заедно со уште неколку колеги, ужива во Копаоник, од каде што секој ден објавуваат фотографии за своите следбеници на социјалните мрежи.

Ања и Милош беа во врска за време на студентските денови. Ања рече дека по раскинувањето, тие останале во добри пријателски односи.

Ања сега е во врска со архитектот и уметник Андреј Јосифовски, а тоа во јавност го откри токму Биковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Anja Alač (@anja_alac)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија