недела, 5. декември 2021. Вести денес: 91
home Познати

Шок за невестата на кралската венчавка: Принцот си ги покани своите поранешни девојки (ФОТО)

Шок за невестата на кралската венчавка: Принцот си ги покани своите поранешни девојки (ФОТО)

На венчавкатана принцот Хари и Меган, за која долго се најавуваше, зборуваше и пишуваше, се појавии поранешната девојка на Хари, Кресенда Бонас.

Тој со манекенката се забавуваше со принцот од 2012 до 2014 година.

Се појави и неговата поранешна девојка со која беше најдолго, од 2004 до 2010 година.

Инаку, голем број славни лица пристигнаа на можеби најважното случување овој викенд во светски рамки

Коронавирус