недела, 4. декември 2022. Вести денес: 70
home Познати

ШОК: Викторија Сикрет им кажа „збогум“ на Aнгелите (ФОТО)

ШОК: Викторија Сикрет им кажа „збогум“ на Aнгелите (ФОТО)

Еден од дефинитивно најпопуларните брендови „Викторија Сикрет“ ја менува политиката на компанијата.

Наместо топ манекенки кои пленат со својот изглед, на сцената доаѓаат активисти за рамноправност на половите и претприемачи кои нема да бидат избрани според физичкиот изглед.

Оваа вест шокираше многумина, особено во модниот свет, но и меѓу обожавателоте на овој бренд.

Сопствениците на брендот изјавиле дека досегашните правила веќе не се културно прифатливи, и тоа е најголемата причина за соработка со жени активистки и претприемачи ко ќе продолат да го промовираат брендот.

Адут Акеч, Пријанка Чопра Џонас, Валентина Сампаио, Палома Елсесер, Меган Рапиное, Елен Гу и Аманда де Каденет се само некои имиња од новите модели на Викторија.

Палома Елсесер во средина
Пријанка Чопра Џонас
Елен Гу

Најнови вести

Коронавирус