вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 130
home Познати

ШОК ТРАНСФОРМАЦИЈА! Тања Савиќ објави фотографија на која е непрепознатлива (ФОТО)

ШОК ТРАНСФОРМАЦИЈА! Тања Савиќ објави фотографија на која е непрепознатлива (ФОТО)

Пејачката Тања Савиќ е на сцената од 2004 година, кога го освои третото место во првата сезона на популарниот натпревар „Звездите на Гранд“.

Тања потоа се појави како вистинска девојка, со потполно кратка коса и ја освои публиката. Сепак, со текот на годините, нејзината трансформација стана очигледна.

Фотографија на Тања од минатото моментално кружи по социјалните мрежи. Таа тогаш имаше сосема поинаков стил и на облекување и на шминка, а косата и била обоена во сина боја.

„Моден крик некогаш и сега“, „Убава е, но нема стил“, „Каква трансформација“, беа само некои од коментарите.

Инаку, Тања важи за една од најубавите дами на балканската јавна сцена. Таа неодамна ги донесе своите синови Џорџ и Максим во Србија, откако, како што тврдеше, нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однел во Австралија без нејзино знаење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

Коронавирус