среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

ШОК: Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ ќе станат родители

ШОК: Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ ќе станат родители

Шокот поради тајната венчавка на Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ не траеше долго. Причината за наводната врза венчевка е беременоста, која засега се секој начин се обидува да ја сокриепарот, пишува „Свет“.

-Наводно Рада пред другарките се жалела дека ја болат градите и дека постојано и се спие. Кога ја прашале дали месечниот циклус и е во ред, та рекла дека и не е, но дека често и доцни, па затоа не се грижела. Но кога се појавија мачнините, се посомнева дека е бремена, открива извор близок до пејачката.

Изворот понатака открива дека Рада направила тес и бил позитивен.

-Уморот кој што та го чуствувала го правдаше со падот на нејзиниот имунитет, но и реков да посети доктор или од аптека да си купи тест за бременост. Таа на тоа се насмеа, рече можно и да е, зошто таа и Харис веќе подолго време не се пазат. Нејзе и беше непријатно да купи тест од аптека затоа што ќе ја препознаеа, па отидов јас наместо нејзе и купив тест, открива изворот. Го чекаше Харис да го направат тестот. Беше позитивен, Харис се воодушеви, а Рада ја фати паника. Истовремено се радува и се плаши што ќе прави со работата бидејќи има закажано многу настапи.

Коронавирус