среда, 22. март 2023. Вести денес: 65
home Познати

ШОК: Познатиот рокер паднал по скали и починал

ШОК: Познатиот рокер паднал по скали и починал

Басистот на групите The Kinks, Argent и The Zombies, Џим Родфорд починал по пад од скали, пренесува Би-Би-Си.

Родфорд имал 76 години, а не е познато како точно паднал, пo што го загубил животот.

Британскиот музичар помина речиси 20 години во бендот The Kinks на кој му се придружи во 1979 година. The Kinks важат за еден од највлијателните бендови на ’60 и ’70 години, а објавиле 24 студиски албуми.

 

loading...

Најнови вести