недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 78
home Познати

Шерифовиќ купила уште еден стан- Еве каде се сели пејачката, а кога ќе дознаете колку пари искеширала за луксузот ќе паднете во транс

Шерифовиќ купила уште еден стан- Еве каде се сели пејачката, а кога ќе дознаете колку пари искеширала за луксузот ќе паднете во транс

Пејачката Марија Шерифовиќ се подновила со стан вреден цело богатство сместен во новиот дел на Белград, пренесува српски „Ало“.

Имено пејачката веќе некое време сакала да купи стан, но дури сега пронајде еден кој и се допаѓа многу, па реши да искешира 200 илјади евра.

-Марија некое време имаше во план да купи стан со оглед на тоа што со години наназад многу заработува, реши парите да ги инвестира во купување на уште еден недвижен имот. Локацијата каде пејачката вложила во станот е една од најскапите во последно време. Квадрат се движи и до 4 илјади евра, па пејачката не се изненадила кога за од прилика 80 квадрати требало да издвои 200 илјади евра, вели изворот за „Ало“.

Тој додава дека таа некое време поминува во станот и не брза никаде со уредување на истиот.

Коронавирус